Nabiegowkach.pl zorganizuje najdłuższy bieg narciarski w Polsce

Portal nabiegowkach.pl zaprasza swoich czytelników i całą polską społeczność biegaczy narciarskich do włączenia się w powołanie do życia biegu narciarskiego na 60 km zaplanowanego na 13 lutego 2016 roku. Każdy z nas może być częścią historii polskiego amatorskiego narciarstwa biegowego. Przeczytaj jak możesz pomóc.

Drogi Czytelniku, nastał moment, w którym także Ty możesz współtworzyć historię polskiego narciarstwa biegowego. Czy nie czytasz z zazdrością o bohaterach pierwszych Biegów Piastów, o osobach, które od początku w nich uczestniczyły, a zwłaszcza o tych narciarzach, którzy mają zaliczone wszystkie lub większość z edycji tego kultowego polskiego biegu?

Za kilka lub kilkadziesiąt lat także Ty możesz być wymieniany wśród takich bohaterów. Masz możliwość współtworzyć najdłuższy polski bieg narciarski, nie tylko biorąc w nim udział, ale też mając wkład w jego kształt. Więcej o tym przeczytasz poniżej.

Rozwijajmy polskie biegi narciarskie

Istotnym niedostatkiem jaki dostrzegamy w polskim narciarstwie biegowym, jest brak zawodów na długich dystansach. Naszym zdaniem to znaczący problem, nad którym w tym sezonie pragniemy się pochylić. Czy nie zauważyłeś Czytelniku, że z wyjątkiem Biegu Piastów i głównego dystansu tej imprezy - biegu na 50 km - w naszym kraju brakuje długich biegów narciarskich? Kolejny pod względem dystansu - Bieg Podhalański - rozgrywany jest na trasie o długości "zaledwie" 30 km.

- W samych Czechach rozgrywanych jest przynajmniej pięć biegów narciarskich na dystansie 50 km i dłuższym. Dlaczego w Polsce, kraju znacznie większym, w którym już setki tysięcy osób biegają na nartach, wciąż mamy tylko jeden taki długi bieg? Odpowiedź jest jedna - bo nie było dotąd chętnych do jego organizacji. Więc zrobimy to my - portal nabiegowkach.pl wraz ze swoją społecznością - wyjaśnia Michał Rolski - redaktor naczelny portalu i jeden z pomysłodawców imprezy.

Pierwszy polski bieg narciarski na dystansie 60 km organizowany przez nabiegowkach.pl odbędzie się 13 lutego 2016 roku w Górach Bialskich leżących na terenie gminy Stronie Śląskie. Przy jego okazji zaplanowano też zawody na dystansach 20 km i 10 km. Wszystkie biegi techniką klasyczną. W organizację imprezy aktywnie włączyła się Gmina Stronie Śląskie. Udało się też pozyskać sponsora generalnego w postaci Spółdzielczej Grupy Bankowej (SGB-Bank S.A. w Poznaniu oraz GBS Bank w Strzelinie). W naszych działaniach wspiera nas też Nadleśnictwo Lądek-Zdrój. Rozmawiamy i będziemy rozmawiać także z innymi partnerami i sponsorami.

- Najważniejsze i najpiękniejsze biegi narciarskie na świecie organizowane są na dystansach 50, 70, czy nawet 90 km jak legendarny Bieg Wazów. Polscy narciarze chcący rywalizować w tych imprezach nie mają możliwości przygotowania się na podobnych dystansach w kraju. To istotny problem, który wstrzymuje naszą dyscyplinę - zauważa Marek Tokarczyk z kadry nabiegowkach.pl, dyrektor zapowiadanego biegu w Bielicach.

Termin imprezy - 13 lutego 2016 - został wybrany z rozmysłem. Do połowy lutego każdy ma możliwość przygotowania się do startu w biegu na tak długim dystansie. Bieg w Bielicach odbędzie się tydzień po Biegu Podhalańskim, na którym można się przetrzeć przed naszymi zawodami. Do Biegu Piastów pozostają jeszcze trzy pełne tygodnie, to wystarczająco dużo, aby się zregenerować.

Liczymy na społeczność nabiegowkach.pl

Jak możesz pomóc? Bieg tworzymy od podstaw. Trzeba wymyślić nazwę, zaprojektować logo, może maskotkę. Odpowiedzieć na wiele ważnych pytań i zorganizować imprezę tak, jak chcą tego polscy narciarze. Już wkrótce ogłosimy konkurs na nazwę. Liczymy na zaangażowanie portalowej społeczności.

Mamy nadzieję, że zechcecie zostać częścią historii najdłuższego polskiego biegu narciarskiego. Zarezerwujcie sobie sobotę 13 lutego 2016 roku na przyjazd do Bielic. Liczymy na Was!

O szczegółach związanych z postępem prac przy organizacji biegu będziemy informować na bieżąco.

Pytaj, komentuj, proponuj

Chcesz się wypowiedzieć, masz pomysły, wnioski, pytania, włącz się do dyskusji na forum portalu w wątku poświęconym najdłuższemu biegowi narciarskiemu w Polsce.