ULTRABIEL - to nazwa nowego polskiego maratonu narciarskiego

W drodze konkursu wybraliśmy nazwę drugiego w naszym kraju maratonu narciarskiego. Impreza organizowana przez nabiegowkach.pl odbędzie się 13 lutego 2016 roku w Górach Bialskich. Poznajcie zwycięzców konkursu i najciekawsze zgłoszone nazwy.

Zaprosiliśmy społeczność narciarską do współtworzenia z nami imprezy, w ramach której w drugą sobotę lutego 2016 w Bielicach w gminie Stronie Śląskie odbędą się trzy biegi techniką klasyczną: na 10 km, 20 km i na najdłuższym dystansie w Polsce - 60 km.

Czytelnicy portalu masowo odpowiedzieli na naszą prośbę znalezienia nazwy dla nowej imprezy. Otrzymaliśmy ponad 300 propozycji. Nie spodziewaliśmy się aż tak dużej liczby pomysłów, było w czym wybierać.

Po długich dyskusjach wybraliśmy trzy najlepsze naszym zdaniem nazwy.

 

Miejsce I

ULTRABIEL

Ta nazwa komisji konkursowej spodobała się najbardziej. Ujęła nas jej prostota, a także zawarcie w dwóch połączonych wyrazach istoty naszej imprezy. Bieg na dystansie ultra po białym puchu. Biel kojarzy się nam także ze śnieżnymi Górami Bialskimi, w których nasza impreza będzie miała miejsce, jak też Bielicami, w których będzie start i meta wyścigu. Nazwa jest krótka, łatwa do zapisania i wymówienia, także przez obcokrajowców.

Autorem nazwy i zwycięzcą konkursu jest Joanna Drop z Zielonej Góry, do której trafi nagroda główna - nowiutki komplet bardzo szybkich nart biegowych Rossignol Delta Course Classic NIS AR z wiązaniami Rottefella Performance Classic.

Miejsce II

Bielik Race i polski odpowiednik Bieg Bielika

W tej nazwie oprócz prostoty spodobała nam się wykorzystana sylwetka orła bielika, naszego narodowego godła, podkreślająca ogólnopolski charakter imprezy.

Autorem tej propozycji jest Joanna Kujawska z Warszawy, do której wyślemy kije biegowe Rossignol Extra Carbon 70.

Miejsce III

PolSKI Loppet

W zgłoszonych propozycjach otrzymaliśmy wiele konstrukcji wyrazowych z podkreśleniem członu "ski". Najbardziej spodobała nam się nazwa PolSKI Loppet, która nawiązuje do skandynawskich długodystansowych biegów narciarskich, a zwłaszcza Vasaloppet, czyli Biegu Wazów. Nazwa zaproponowana przez autora propozycji tworzy polski bieg kojarzący się z najważniejszymi masowymi biegami narciarskimi.

Pomysłodawcą tej nazwy jest David Šrutek z Machova w Czechach, który otrzymuje pas z termobidonem Yoko wraz z pakietem odżywek firmy Enervit, która zapewni napoje izotoniczne także dla zawodników Ultrabiel 2016.

W najbliższym czasie skontaktujemy się z nagrodzonymi autorami nazw, aby dopełnić przewidzianych regulaminem formalności i przekazać nagrody. Kolejnym krokiem, który teraz musimy wykonać, to opracowanie logo biegu. Do tego zadania już wkrótce zaprosimy także społeczność narciarską.