Na 10 dni przed biegiem na trasach leży śnieg

Sprawdziliśmy jakie warunki panują na trasach, po których ma zostać poprowadzona pierwsza edycja SGB Ultrabiel. Więcej o dużej ilości śniegu i przygotowaniu tras opowie załączona galeria.

W wyższych partiach Gór Bialskich śnieg oparł się odwilży, jaka przyszła do Polski w lutym. Jego ilość, zwłaszcza w okolicach polany startowej, była jednak niewystarczająca, aby przeprowadzić zawody. Na szczęście w ostatni weekend lutego na trasy SGB Ultrabiel spadło nawet 30 cm śniegu. To radykalnie poprawiło warunki, zwłaszcza w okolicach polany startowej. Po trasie przejechały już polskie i czeskie ratraki.

Obecnie niemal na całych odcinkach biegów na 10 km, 20 km i 60 km leży wystarczająca pokrywa śnieżna. Jedynie na dwóch bardzo krótkich fragmentach śniegu jest jeszcze mało. Na szczęście śnieg ciągle w górach pada, a duży opad zapowiadany jest na wtorek przed biegiem. Jeśli nie będzie wystarczający, w lesie leży bardzo dużo białego puchu do podsypania. Wystarczy na te dwa odcinki po 100 metrów.

Prognozy są pomyślne, a śniegu obecnie jest tyle, że wystarczy, aby się ustrzymał na trasach. Pełną parą pracujemy, aby wszystko było gotowe na sobotę 12 marca, gdy odbędą się trzy biegi pierwszej edycji nowego polskiego maratonu narciarskiego Ultrabiel.

Zdjęcia z wizji lokalnej na trasach zawodów, które zostały zrobione 2 marca, znajdziecie w galerii na facebookowym profilu Ultrabiel.