Najlepsi polscy “długasi” udekorowani podczas SGB Ultrabiel

Najlepsza trójka amatorów w Mistrzostwach Polski Amatorów rozegranych w ramach 40. Biegu Piastów została udekorowana tydzień później podczas SGB Ultrabiel. Aktualnym Mistrzem Polski amatorów na długim dystansie został Jacek Staroń (Krosski Brikomaplus) przed Arkadiuszem Ogorzałkiem (Poliamid Ski Team) i Władysławem Olszowskim (team nabiegowkach.pl).

Zgodnie z regulaminem PZN zwycięzcy Mistrzostw Polski Amatorów na długim dystansie zostali wyłonieni 5 marca podczas biegu głównego 40. Biegu Piastów. Jednak Polski Związek Narciarski zapomniał wówczas o przygotowaniu nagród i dekoracja najlepszych amatorów nie mogła się odbyć podczas największego narciarskiego święta w Jakuszycach. Można o tym przeczytać w relacji z 40. Biegu Piastów w portalu nabiegowkach.pl.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu Jacka Staronia PZN przekazał puchary i trzy komplety nagród dla zwycięzców tej klasyfikacji. Niestety tylko dla najszybszych open, czyli mężczyzn. Symboliczna dekoracja odbyła się tuż po maratonie narciarskim SGB Ultrabiel, odbywającym się w Bielicach 12 marca 2016 roku.

Najlepszymi polskimi amatorami w długodystansowych biegach narciarskich w sezonie 2015/2016 zostali:

  1. Jacek Staroń - Krosski Brikomaplus
  2. Arkadiusz Ogorzałek - Poliamid Ski Team
  3. Władysław Olszowski - Team nabiegowkach.pl

Wszyscy trzej panowie byli obecni na SGB Ultrabiel. Jacek Staroń i Władysław Olszowski startowali w biegu głównym na 60 km. Arkadiusz Ogorzałek nie przystąpił do biegu ze względu na problemy ze sprzętem, za to niemal do samego końca kibicował pozostałym startującym.

Gratulujemy najlepszym polskim amatorom i cieszymy się, że zaszczycili swoim udziałem naszą imprezę.