Dziękujemy za Waszą pomoc i udział w SGB Ultrabiel 2017

Jak zawsze przy tego typu wydarzeniach, w pracę przy organizacji SGB Ultrabiel 2017 zaangażowanych było, często społecznie, bardzo dużo osób. Do organizatorów spłynęło wiele pochwał za drugą edycję imprezy, ale brawa należą się całemu zespołowi. O kim mowa?

W tym sezonie było trudniej. Po pierwsze musieliśmy być gotowi na przyjazd większej grupy zawodników, niż przed rokiem. Po drugie, praktycznie w ciągu tygodnia mieliśmy do poskładania od zera całą logistykę naszego biegu. Gdy okazało się, że na przełomie lutego i marca w Bielicach nie ma już śniegu, należało opracować i wdrożyć koncepcję przeniesienia zawodów na wyżej położone trasy. To znów równało się ze zmianą miejsca startu i mety, jak też z koniecznością przeniesienia całej “wioski zawodniczej” do Czech.

Na szczęście jak zwykle mogliśmy liczyć na zawodników, którzy zaufali nam, że Ultrabiel na pętli 15 km, zamiast na początkowo planowanej 30 km, nadal może być atrakcyjny i których nie wystraszyła konieczność udania się do Czech, skąd rozpoczynał się nasz bieg. Dziękujemy, że uwierzyliście w nas i po raz drugi rywalizowaliście w Górach Bialskich na naszej imprezie. Cieszymy się, że mimo komplikacji i zmiany pierwotnej wersji SGB Ultrabiel, przyjechało do nas ponad 25% więcej uczestników niż rok wcześniej. Dziękujemy za Waszą obecność, wspaniałą postawę sportową i miłe słowa. Jesteście wielcy!

W tym roku naszym gospodarzem był Ski areál Paprsek w Czechach. To w tym miejscu zawodnicy zaczynali i kończyli bieg. Tu było biuro zawodów, catering, dekoracje. Wspaniały człowiek - Miloslav Mika - który jest właścicielem tego miejsca, cieszył się naszą obecnością, pozwolił skorzystać ze swojej infrastruktury, pomógł wyznaczyć trasę, a później ją przygotował własnym ratrakiem. Te zawody były także jego zawodami. Dziękujemy Milanie za gościnność, otwartość na wszystkie nasze sugestie i potrzeby. Polscy zawodnicy i organizatorzy są Ci bardzo wdzięczni.

To niesamowite jak Unia Europejska i Układ Schengen zbliżają ludzi, a szczególnie społeczności przygraniczne. Wspaniałym przykładem są właśnie Góry Bialskie. To nic, że start i meta wyścigu była w Czechach. I tak cała społeczność gminy Stronie Śląskie bieg traktowała nadal jako swój własny. W końcu góry są wspólne, a trasy biegowe w niezauważalny sposób wielokrotnie przekraczają granice państw. Zawodnicy pokonywali kilometry zarówno na czeskiej, jak też polskiej ziemi. Dziękujemy władzom Gminy Stronie Śląskie, jak też całej lokalnej społeczności, za to, że zmiana lokalizacji wioski zawodniczej nawet w najmniejszym stopniu nie wpłynęła na ich postrzeganie tej imprezy jako swojej, lokalnej. To było nam bardzo potrzebne.

Wypada wspomnieć też o sponsorach. Zawdzięczamy im, że bieg ten mógł się odbyć, a zawodnicy mogli otrzymać wartościowe i ciekawe nagrody. Niektórzy sponsorzy wsparli nas finansowo, inni przekazali swoje produkty. Bardzo nas cieszy, że w tym roku do grona sponsorów dołączyli kolejni lokalni przedsiębiorcy. To oznacza, że marka Ultrabiel jest już rozpoznawalna nie tylko w świadomości biegaczy narciarskich, ale także wśród mieszkańców i właścicieli firm w regionie.

Dziękujemy sponsorowi generalnemu - Spółdzielczej Grupie Bankowej i GBS Bankowi w Strzelinie za istotne wsparcie finansowe. Dziękujemy także pozostałym sponsorom, w tym marce Rossignol za ufundowanie nagród w kategoriach wiekowych i open, Enervit Polska za dostarczenie hektolitrów napoju izotonicznego, Hucie Szkła Kryształowego Violetta ze Stronia Śląskiego za okazałe kryształowe puchary dla zwycięzców na wszystkich dystansach. Zakładowi Usług Technicznych ZUT Sp. z o.o. i ENMAG Piekary Śląskie za wsparcie finansowe, w tym ufundowanie nagród finansowych w klasyfikacji mieszkańców Stronia Śląskiego. Chacie Cyborga z Bielic - za wsparcie finansowe. Sklepowi sportowemu Bongo ze Stronia Śląskiego oraz sklepom nartorolkowy.pl i biegowkowy.pl za nagrody rzeczowe. Marce Vexa za ufundowanie pary nartorolek. Pensjonatowi i Restauracji Puchaczówka z Siennej za voucher do restauracji oraz voucher na weekendowy pobyt dla 2 osób. Rajowi Pstrąga z Goszowa za vouchery na obiady. Dziękujemy wszystkim sponsorom za pomoc.

Specjalne podziękowania składamy Zespołowi Szkół Samorządowych Stronie Śląskie - pracownikom i uczniom - za zorganizowanie cateringu i punktu żywieniowego na trasie, w szczególności pani Renacie Kaweckiej, koordynatorce grupy. Dotarły do nas same pochwały, na jakość posiłków, zaangażowanie, uśmiech, chęć do pomocy i ugoszczenia przyjezdnych. Cieszymy się, że lokalna młodzież daje tak wspaniałe świadectwo o mieszkańcach regionu.

Dziękujemy za gościnę i pomoc pracownikom Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury (CETiK) w Stroniu Śląskim, którzy wspierali nas w piątek, gdy gościliśmy tam z Biurem Zawodów, jak też w sobotę podczas organizacji samych zawodów.

Jak zwykle wielkie brawa dla wolontariuszy, w tym harcerzy z 6. Turystycznej Drużyny Harcerskiej Trampy w Stroniu Śląskim. Dbali o depozyt, punkty żywieniowe, obudzili także z zimowego snu biegowe maskotki - zielonego i brązowego miśka. Już po raz drugi mogliśmy na Was liczyć. Bardzo dziękujemy.

Dziękujemy fotografom dokumentującym zmagania zawodników. W szczególności Markowi Chłopkowi, który przyjechał do nas aż z Warszawy, by uczestnicy Ultrabiel mogli jeszcze długo wspominać naszą imprezę na wspaniałych zdjęciach. Otrzymaliśmy wiele opinii od zawodników, że te fotografie podobały im się najbardziej z wykonanych na wszystkich biegach narciarskich w tym sezonie. Dzięki, dobra robota!

Jesteśmy wdzięczni Januszowi Rajzerowi i MOKiS Duszniki-Zdrój za wypożyczenie setek metrów siatek, które umożliwiły nam wygrodzenie trasy zawodów. Dziękujemy za pomoc i solidarność.

Swój czas, siły i zaangażowanie dla drugiej edycji Ultrabiel wnieśli także:

  • Renata Nowak, Łukasz Łopusiewicz, Bogdan Birówka oraz Mariusz i Łukasz wraz z pozostałymi pracownikami Strońskiego Parku Aktywności “Jaskinia Niedźwiedzia”, którzy poświęcili długie godziny pracy przy przygotowaniu imprezy.
  • Sylwester Tomaszewicz - który upewnił nas, że pomysł przenosin zawodów na nowe trasy jest realny, a później pomógł wyznaczyć nową pętlę i pracował przy przygotowaniu trasy.
  • Team techniczny MT-Sport z Rytra, w tym Paweł, Wojtek, Artur, Piotrek i Kamil - którzy kilka dni od świtu do zmierzchu spędzili na trasach zawodów uzupełniając ubytki śniegu i oznakowując ją oraz dbali o infrastrukturę techniczną zawodów.
  • Pracownicy Biura Zawodów: Ania, Asia, Jagoda, Basia, Julka, Zosia, Marcin którzy odpowiadali za weryfikację zawodników i wydawanie numerów startowych, wręczanie medali zawodnikom kończącym wyścig.
  • Wolontariusze zabezpieczający trasę w jej newralgicznych miejscach, czyli Dorota Jezierska, Marzena i Marek Baliccy, Adam Majewski i Janusz Majewski, Tomek Walęciak, Józef Rybeczka, Monika Ciesłowska, Jarosław Czerkawski, Krystian Ziobro.
  • Marian Dobosz - który prowadził konferansjerkę, ceremonie dekoracji na różnych dystansach, zabawiał zawodników i kibiców przez cały czas trwania imprezy.
  • Alicja Rolska - która odpowiadała za pracę biura zawodów, dekoracje, rozliczenia, księgowość oraz ogarnięcie setki spraw przed, w trakcie i po imprezie.

Nie sposób wymienić każdego z osobna, wszystkim którzy przyczynili się do tego, że zawody się odbyły, a ich organizacja przebiegła sprawnie, serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy:
Gmina Stronie Śląskie za pośrednictwem pracowników Strońskiego Parku Aktywności “Jaskinia Niedźwiedzia” Sp. z o.o.
MT-Sport Marek Tokarczyk
Michał Rolski i portal nabiegowkach.pl