Przyznano numery na dystanse 60 km i 20 km

Wszyscy, którzy do 5 lutego zgłosili i opłacili udział w SGB Ultrabiel 2019 na dystansach 60 km i 20 km, mają już przyznane numery i przydzielone sektory startowe. Do 12 lutego czekamy na ewentualne wnioski o przesunięcia.

Na dystansach 60 km i 20 km uczestnicy biegów startują z sektorów po 50 zawodników w każdym. Zawodnicy startujący z I sektora mają przydzielone ponumerowane miejsca startowe. W pozostałych sektorach można ustawiać się do startu dowolnie.

Zgodnie z regulaminem SGB Ultrabiel 2019 organizator przydzielił numery startowe, a przez to także sektory, wszystkim którzy dokonali zgłoszenia i opłacili start do 5 lutego. Przydział odbywał się na podstawie analizy wyników sportowych zawodników, przede wszystkim w poprzedniej edycji Ultrabiel, jak też ubiegłorocznego Biegu Piastów na dystansach 50 km i 25 km. Zgodnie z regulaminem wszyscy zawodnicy, którym zależało na odpowiednim ustawieniu w sektorach, powinni przekazać organizatorowi swoje wyniki przed operacją przydzielania numerów. Jeśli ktoś tego nie uczynił, uznaliśmy, że zdaje się na nas i nie ma oczekiwań odnośnie przydziału do konkretnego sektora.

Numery można sprawdzać na liście startowej SGB Ultrabiel 2019. W tabeli pod tym tekstem można sprawdzić, do którego sektora przydzielony jest numer.

Wybór sektora, którego zawodnicy dokonywali w formularzu zgłoszenia, zgodnie z regulaminem, był traktowany jako sugestia, którą organizatorzy mogli, ale nie musieli się kierować. Niektórzy na wyrost podawali Sektor I, mimo że nie startowali w poprzednich edycjach Ultrabiel i Biegu Piastów, także nie przekazali nam innych wyników uzasadniających taką pozycję startową. Te osoby zazwyczaj trafiały na dalsze pozycje startowe, gdzie powinny wypracować wyniki, które w kolejnych sezonach umożliwią im start z sektora odpowiedniego dla własnego poziomu sportowego.

Możemy dokonać jeszcze kosmetycznych zmian w ustawieniu zawodników, ale tylko w uzasadnionych przypadkach. Jeśli ktoś uważa, że powinien startować z innego sektora, niż został mu przydzielony, prosimy o przesłanie dogłębnego uzasadnienia na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Czekamy na wnioski do 12 lutego. Po tej dacie zamykamy ostatecznie temat ustawienia w sektorach. Uwzględniamy tylko zgłoszenia od osób, które mają przyznane już numery. Kto zapisywał się lub dokonywał opłaty startowej po 5 lutego, zgodnie z regulaminem musi zadowolić się dalszą pozycją startową.

Przypomnijmy, że sektory startowe w SGB Ultrabiel są cztery razy mniejsze niż w Biegu Piastów - w każdym mieści się po 50 zawodników. Start z sektora III w Ultrabiel daje często większy komfort, niż start z I sektora Biegu Piastów.

Wszyscy, którzy nie mają teraz przyznanych numerów startowych, będą mieli przydzielane podczas weryfikacji w biurze zawodów przed biegiem w kolejności przybywania do biura.

Przypominamy, że w biegu na dystansie 13 km nie ustawiamy zawodników w sektorach. Wszyscy startują razem. Prosimy wszystkich, którzy zaczęli swoją przygodę z biegami narciarskimi niedawno lub nie mają jeszcze spektakularnych wyników sportowych, o ustawienie się na dalszych pozycjach i umożliwienie startu z pierwszych linii tym wszystkim, którzy będą ścigać się o zwycięstwo i czołowe pozycje. Jeśli nie przepuścicie ich na przód, wstrzymacie ich już na samym starcie.

Zakresy numerów dla poszczególnych sektorów

dystans sektor I sektor II sektor III sektor IV
60 km 101-150 151-200 201-220 -
20 km 221-270 271-320 321-370 371-450
  start bez sektorów
13 km  451-599