Sobota 7.03.2020 to prawdopodobny termin Ultrabiel

Wiele wskazuje na to, że w 2020 roku maraton narciarski SGB Ultrabiel znów odbędzie się w marcu. Na datę piątej edycji biegu zaplanowaliśmy pierwszą sobotę marca. Niestety terminu nie możemy potwierdzić jeszcze w 100%.

Ze względu na późne rozpoczęcie zimy, a także wysoką kumulację większości polskich biegów narciarskich w lutym, chcielibyśmy w bieżącym sezonie powrócić do organizacji Ultrabiel w marcowym terminie. Naszym zdaniem sobota 7 marca to dobra data, by zakończyć polski sezon startowy w powszechnych biegach narciarskich.

Nasz bieg od początku odbywał się na początku marca, z jednym wyjątkiem w 2019 roku, gdy został zorganizowany w połowie lutego. Co ważne, wszystkie dotychczas zaplanowane edycje Ultrabiel się odbyły, gdyż Góry Bialskie w Sudetach, w których odbywa się drugi polski maraton narciarski, słyną z długiego utrzymywania się pokrywy śnieżnej.

Datę 7 marca 2020 roku prosimy zapisywać w swoich kalendarzach jako niepotwierdzoną. Choć wszystko wskazuje, że bieg odbędzie się właśnie w tym terminie, czekamy jeszcze na zgody i oficjalne potwierdzenia, m.in. od Nadleśnictwa Lądek-Zdrój, które jest gospodarzem terenu, na którym odbywa się Ultrabiel.

Mamy nadzieję, że w pierwszej połowie stycznia będziemy mogli ostatecznie przedstawić uczestnikom naszego biegu wszystkie szczegóły piątej edycji imprezy i rozpocząć zapisy.