Mapki sytuacyjne startu, tranzytu i mety

Przedstawiamy mapki wyjaśniające w jaki sposób zostanie zorganizowany start, rozmieszczenie sektorów, gdzie będzie zlokalizowana meta, a także tranzyt na kolejne pętlę.

Start i sektory startowe

 

W biegach na 60 km i 30 km zawodnicy startują z sektorów po 50 osób. Na polanie startowej jest miejsce na dwa sektory, w których przed startem zostaną ustawieni zawodnicy rozstawieni do sektorów I i II. Pozostali, czyli zawodnicy z sektorów od III do VI i uczestnicy biegu na 15 km, oczekują w sektorach z boku. Po starcie I sektora, II sektor przesuwa sie na pierwsze pozycje, zwalnia się miejsce w II sektorze i wchodzą tam zawodnicy z III sektora. Ta operacja powtarza się cyklicznie. Zawodnicy biegnący na 15 km startują razem bez podziału na sektory.

Po starcie zawodnicy mijają kapliczkę zostawiając ją ze swojej lewej strony, po 100 m na rozwidleniu dróg kontynuują bieg udając się w prawo.

Meta i tranzyt

Zawodnicy kończący bieg gdy powracają z pętli mijając schronisko Paprsek powinni ustawiać się z lewej strony trasy. Tam znajduje się brama mety ze strefą dla zawodników, którzy ukończyli rywalizację. Wszyscy, którzy kontynuują bieg i rozpoczynają kolejną pętlę, powinni pobiec prawą nitką, okrążyć kapliczkę i biegnąc dalej w stronę trasy na rozwidleniu udać się w lewą stronę.