Potwierdzamy: Ultrabiel odbędzie się 10 marca 2018 roku

Informujemy, że SGB Ultrabiel odbędzie się w drugą sobotę marca 2018 roku. W ramach imprezy organizowanej już po raz trzeci zaplanowaliśmy bieg techniką klasyczną na dystansie 60 km, jak też biegi na dystansach 30 km oraz 13 km.

Możemy już oficjalnie potwierdzić datę 10 marca 2018 roku na termin trzeciej edycji SGB Ultrabiel. Zdajemy sobie sprawę, że informacja ta pojawia się późno. O ile mieliśmy pewność, że bieg chcemy organizować, potrzebowaliśmy potwierdzenia, że będą środki na jego sfinansowanie. Bez tej pewności, nie mogliśmy zaprosić biegaczy narciarskich na nasze zawody.

Z przyczyn obiektywnych potwierdzenie finansowania spłynęło do nas od sponsorów później niż zwykle. Na szczęście jest, w dodatku z obietnicą współpracy w kolejnych latach. Bardzo dziękujemy sponsorom, a zwłaszcza Spółdzielczej Grupie Bankowej i GBS Bankowi w Strzelinie, bez których pomocy trzecia edycja Ultrabiel, nie mogłaby się odbyć.

W trybie pilnym dopinamy teraz szczegóły, uaktualniamy informacje na stronie internetowej biegu, by jak najszybciej rozpocząć zapisy. O uruchomieniu możliwości zapisywania się, będziemy informować na naszej stronie internetowej oraz facebooku Ultrabiel.

Możemy zdradzić, że III Ultrabiel ma się odbyć prawie w takiej samej postaci, jak było zaplanowane ubiegłym sezonie. Czyli start w Bielicach z trasą o długości 30 km prowadzącą po polskich i czeskich trasach biegowych w Górach Bialskich. Uczestnicy biegu na 60 km pokonają tę pętlę dwa, a na 30 km - jeden raz. Rywalizacja na 13 km odbywać się będzie na innej pętli. Już wkrótce szczegółówe informacje o SGB Ultrabiel 2018 roku pojawią się na naszych stronach internetowych.