Przydzielono miejsca w sektorach startowych na 60 km i 30 km

Zawodnicy uczestniczący w biegach na 60 km i 30 km będą na starcie ustawieni w sektorach, które będę wypuszczane na trasę w odstępach 2 minut. Wszyscy, którzy dokonali zgłoszenia i opłaty startowej do końca lutego 2018 roku otrzymali numery i zostali przypisani do sektorów startowych. Do 6 marca mamy czas na ewentualne korekty.

Zgodnie z regulaminem, uczestnicy biegów na 60 km i 30 km zostali przypisani do sektorów na podstawie oceny ich poziomu sportowego. Każdy sektor mieści 50 zawodników. Start falowy i przydział do sektorów ma na celu zapewnienie komfortu rywalizacji od pierwszych metrów trasy. Biegacze rozwijający mniejsze tempo biegu nie powinni blokować szybszych.

W biegach na 60 km i 30 km w pierwszych sektorach będą ponumerowane miejsca i oznaczone chorągiewkami z numerem startowym. Oznacza to, że każdy powinien wystartować z pozycji wyznaczonej przez organizatora. W kolejnych sektorach zawodnicy ustawiają się w dowolnej kolejności. Apelujemy jednak, by przepuścić szybszych na pierwsze pozycje. Kto nie walczy o czołowe lokaty i zamierza od początku biec spokojnym tempem, warto by ustawił się w dalszych rzędach swojego sektora.

Numery startowe przypisane są do konkretnych sektorów zgodnie z poniższą tabelą.

Dystans Sektor I Sektor II
60 km 101-150 151-200
30 km 211-260 261-450

Jak sprawdzić numer startowy?

Wejdź na zapisy -> Lista zgłoszonych zawodników. Odnajdź się na liście i sprawdź swój numer startowy.

Przeniesienie do innego sektora

Do 6 marca można zgłaszać wnioski o zmianę sektora. Należy je przesyłać e-mailem na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W wysyłanej wiadomości prosimy o podanie powodów prośby o zmianę sektora. Jeśli zmiana ma być dokonana do sektora niższego, startującego wcześniej, konieczne będzie podanie wyników w biegach narciarskich, które uzasadniają zmianę. Wnioski nadsyłane po 6 marca nie będą uwzględniane. Szczegóły opisaliśmy w regulaminie.

Uwaga! Prośby o zmianę sektora będą przyjmowane wyłącznie od osób, które dokonały zgłoszenia i przelały opłatę startową do 28 lutego.

Pomiar czasu dla sektorów

Zawodnicy startujący z pierwszego sektora mają liczony czas brutto, czyli od momentu przecięcia linii startu przez pierwszego zawodnika. Startujący z kolejnych sektorów mają naliczany czas netto, czyli indywidualnie od przecięcia startu do przekroczenia mety.

Kara czasowa za start z innego sektora

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem zawodów za start z innego sektora startowego, niż przyznany przez organizatora, zostanie zawodnikowi naliczona kara czasowa 5 minut. Doliczenie czasu odbywa się automatycznie przez system pomiaru czasu.

Start do biegu na 13 km

W biegu na 13 km zawodnicy startują wspólnie o jednym czasie, bez podziału na sektory. Bardzo prosimy wszystkich startujących o przepuszczenie szybszych do pierwszych rzędów. Każdy powinien obiektywnie ocenić swoje możliwości i ustawić się w torach w taki sposób, by nikomu nie przeszkodzić w starcie oraz biegu.