Nowości podczas SGB Ultrabiel 2018

Nasz główny zamiar to realizacja biegów wchodzących w skład SGB Ultrabiel na zasadach bardzo zbliżonych do tych, które były planowane w 2017 roku. W ubiegłym sezonie zima zmusiła nas do przeniesienia biegu na wyżej położone trasy i skrócenia pętli do 15 km. W 2018 roku chcemy, by biegi odbyły się w pierwotnie planowanej postaci na pętlach 30 km i 13 km.

Tytuł tej wiadomości donosi o nowościach. Liczymy, że w tym sezonie uda się zrealizować ubiegłoroczne plany, co będzie nowością dla wszystkich startujących, gdyż bieg odbędzie się na nowych trasach. Mapy i profile tras znajdziesz w dziale Biegi.

Tradycyjnie w ramach SGB Ultrabiel odbędą się biegi techniką klasyczną:

  • na 60 km (najdłuższy dystans w Polsce) - do pokonania będą dwie pętle po 30 km
  • na 30 km - do pokonania jedna pętla 30 km
  • na 13 km

Przebieg tras na wszystkich trzech dystansach będzie nowością. Choć ich elementy były włączone do przebiegu tras w poprzednich edycji Ultrabiel, zawodnicy pobiegną także odcinkami, które dotąd nie były wykorzystywane do rywalizacji sportowej. Co ciekawe, trasa pętli na 30 km będzie przebiegać również przez Czechy, także w pobliżu schroniska Horska Chata Paprsek.

W stosunku do zasad ubiegłorocznego biegu wprowadzamy jedną, istotną zmianę. Zawodnicy powinni z góry zdecydować się, na jakim dystansie chcą rywalizować. Nie będzie możliwości zmiany dystansu w trakcie zawodów. Jeśli uczestnik nie ukończy biegu na dystansie, który zadeklarował przy zapisach, nie będzie sklasyfikowany na liście wyników. Te zasady mają znaczenie dla biegów na 60 km i 30 km. Szczegóły zostały opisane w regulaminie.

Zapisy do SGB Ultrabiel 2018 prowadzone są przez internet do 8 marca. Późniejsze zgłoszenia będą przyjmowane tylko osobiście w biurze zawodów.